Polygiene a minimalismus

Švédskou společnost Polygiene a její antibakteriální technologii (Biostatic Stays Fresh ) jsme si již představili. Dnes bych chtěl ve zkratce poukázat na další nespornou výhodu použití této unikátní technologie.

Víme už, že takto ošetřené oblečení nebo vybavení není nutné prát po každém jednom dni použití a dosud jsme tedy tento benefit vnímali spíše ekologicky a ekonomicky. Existuje však ještě jeden nemalý důvod k tomu, abychom aktivně vyhledávali oblečení a vybavení opatřené etiketou Polygiene Stays Fresh: MINIMALISMUS.

esocks-picto-UDRZITELNOST-2019-V1esocks-picto-SETRI-VODOU-2019-V1esocks-picto-ZIVOTNOST-2019-V1

Že nerozumíte? Je to prosté. Představte si rutinní proces balení před vaší pracovní cestou, rodinnou dovolenou nebo výletem. Ano, omlouvám se, je to stále spíše představa ovlivněná krutou realitou dneška, ale věřme, bude líp! A pak to přijde – konečně se zase jednou sbalit a vyrazit! No jo, jenže kolik kusů triček, spodního prádla a ponožek vlastně s sebou? Jednu až dvě sady na den jako v době, kdy jsme s cestováním před dvaceti a více lety začínali a naše tričko po chvíli zrovna nevonělo? Ne nutně, pokud zvolíme smart řešení, které nám umožní na týdenní pobyt zabalit třeba jen dvě až tři sady triček, ponožek a prádla místo dříve obvyklých sedmi.

Výsledkem je nejen to, že máme rychle hotovo a můžeme se případně před odjezdem ještě rychle mrknout na itinerář cesty, ale navíc také výrazně zredukujeme hmotnost a objem našeho zavazadla a jakékoli cestování je rázem o poznání příjemnější. Milovníkům opravdového outdooru jistě není cizí pojem „lightpacking“, tedy trend maximálního snižování hmotnosti zavazadla během extrémních pěších treků v přírodě (ale se zajištěním všeho důležitého ), jako namátkou Appalachian Trail se svými 3.600 kilometry, či patrně nejdelší a nejdrsnější Continental Divide Trail, který v různých variantách měří cca 4.500 – 5.000 kilometrů. Když uvážíme, že pro zdravé zvládnutí takové cesty je třeba snížit hmotnost batohu na zádech na nějakých 5 kg, varianta použití oblečení a vybavení ošetřeného antibakteriální technologií Polygiene se vyloženě nabízí (ponožky, prádlo, trička, lehká funční mikina, záložní bunda, ale i spacák či bivi bag… ).

Takto vybaveni se jistě budete cítit násobně lépe než při představě 20 kg krosny s hliníkovým rámem na zádech, která vám nedá příležitost naplno si vychutnat to, proč jste do divočiny přijeli. Lehce přeskočíte potok, budete mít čas kochat se nekonečnou krásou přírody a třeba stihnete i přemýšlet nad plány další úžasné cesty, která jistě přijde…

esocks-schema-POLYGIENE-2019-V1