Představení značky eSocks

I když ponožky jsou jednoznačně zcela rutinní součástí našeho každodenního života, po pravdě jsem o nich přemýšlel už dlouho.

  • Je vůbec možné uspět na trhu s produktem tohoto druhu, který vidíte na každém rohu?
  • Vnímáte je pouze jako nutnou součást outfitu a nezabýváte se příliš jejich vzhledem, barvou, natož snad přidanou hodnotou?
  • Že u tohoto produktu jde vždy a pouze o co nejnižší cenu nějakého supervýhodného multi balení?

Jistě, mnoho lidí patrně uvažuje tímto směrem, ale já přesto věřím, že existuje i poměrně početná skupina těch, kteří chtějí více.

A právě proto jsem si vysnil, snad pro radost, svoji vlastní značku, kterou jsem z několika různých důvodů nazval prostě eSocks. Výrazu „socks“ rozumí určitě každý, a ono „e“ pro mě představuje cíl prezentovat produkty takřka výhradně v online prostředí a jít cestou e-commerce, což je jednak určitě trendy záležitost, ale v dnešní složité době plné omezení sociálních a jiných kontaktů také přínosné pro zákazníka, který si může pohodlně a bezpečně v klidu z domova či zaměstnání vybrat svůj oblíbený kousek.

esocks-ico-category-business-2019-v1-2esocks-ico-category-sneaker-2019-v1-2esocks-ico-category-sport-2019-v1-2

Ovšem „e“ v případě eSocks má pro mě také zásadní ekologický význam, a není to jen klišé. O ten ekologický přístup se totiž i aktivně snažíme, a to na několika úrovních. Naše ponožky ošetřujeme antibakteriální technologií švédské značky Polygiene, kdy aktivní složkou jsou přírodní soli stříbra (ionty stříbra), které jednoduše zabraňují množení bakterií a eliminují tak nežádoucí zápach, pro ponožky po delším použití tolik typický. Důležité je, že v Polygiene používají výhradně stříbro získané předchozí recyklací a nedochází tak k dalšímu zatěžování přírody novou a náročnou těžbou této suroviny.

esocks-picto-UDRZITELNOST-2019-V1esocks-picto-KONTROLA-ZAPACHU-2019-V1

To ale není vše – naše ponožky, díky použité technologii, není nutné prát po každém použití a lze je bez obav nosit opakovaně, i několik dní po sobě.

Pro ilustraci jen trochu čísel :

  • Pokud například vynecháme jen 1 z obvyklých 10 pracích cyklů, výrazně pomáháme snižovat emise CO2, objem mikroplastů a dalších toxických látek ve vodě…
  • A když pereme méně, výrobek logicky i déle slouží.
  • Produkt, který díky méně častému praní slouží o 9 měsíců déle, sníží svůj podíl emisí CO2 o 16%, ušetří 20% vody, či o 8% sníží svůj celkový dopad na životní prostředí.

Ale proč končit po 9 měsících, když je možné výrobek v uspokojivé kvalitě i nadále používat ? Myslím, že i toto zdánlivě málo za naše snažení stačí…

esocks-picto-PRAT-MENE-2019-V1esocks-picto-SETRI-VODOU-2019-V1esocks-picto-ZIVOTNOST-2019-V1

Je také důležité zmínit, že produkty ošetřené technologií Polygiene jsou zdravotně zcela nezávadné a během celého výrobního procesu nedochází ke vzniku toxického odpadu. Ionty stříbra jsou většího rozměru něž póry kůže a neovlivňují tak přirozenou bakteriální flóru na lidské pokožce a „pracují“ tedy pouze tam, kde mají – na povrchu ošetřeného textilu. Aplikace je trvalá po celou dobu životnosti výrobku a není ji v čase nutné nijak obnovovat.

Přejít na produkty eSocks