O eSOCKS

eSOCKS je mladá česká značka zaměřená na výrobu a prodej funkčních pracovních, sportovních a volnočasových ponožek. O projektu jsme přemýšleli poměrně dlouho, ale stále nám chybělo něco, čím bychom se odlišili od ostatních výrobců.
 
Nakonec nás napadlo spojit síly se švédskou společností POLYGIENE a jejich jedinečnou antibakteriální technologií téhož jména. Máme totiž osobní zkušenosti s takto ošetřenými výrobky, které používáme během našich nejrůznějších aktivit a velice dobře víme, že POLYGIENE zkrátka funguje.
 
Je prostě fajn vědět, že na naše pracovní cesty nebo výlety do hor již nemusíme balit tolik kusů oblečení jako dříve. Naše cestovní zavazadla budou o poznání menší a lehčí. Navíc uděláme něco pro zachování naší krásné planety v podobě, v jaké ji dosud známe. Vtip je v tom, že výrobky, v našem případě ponožky, ošetřené technologií POLYGIENE, není třeba prát ihned po prvním použití, ale můžete je naopak používat opakovaně, a to i v případě fyzicky náročných aktivit.

Ionty stříbra ve struktuře ponožek zabraňují usazování a šíření bakterií

Stačí nechat ponožky jednoduše přes noc proschnout na vzduchu a ráno jsou bez obav opět použitelné, aniž by vykazovaly nějaké známky nežádoucího zápachu. Tyto vlastnosti nám poskytují přírodní soli stříbra/ionty stříbra aplikované do struktury ponožky, které jednoduše zabraňují usazování a hlavně množení bakterií, což je proces, který onen dobře známý nepříjemný zápach způsobuje.
 
Technologie je zdravotně zcela nezávadná ionty stříbra mají větší rozměr než póry kůže, a k požadovanému efektu tedy dochází na povrchu ošetřeného textilu, ne na pokožce, což je důležité pro zachování přirozené bakteriální flóry na na našem těle.
 
Jinými slovy: POLYGIENE si nevšímá bakterií na pokožce (z nichž mnoho je pro zdraví člověka prospěšných) a pracuje pouze tam, kde je to žádoucí. Tedy ve struktuře ponožky, kde v průběhu pocení dochází ze zmíněnému usazování a množení bakterií…
 
S ponožkami eSOCKS je tento problém minulostí. Potěší nás, když se rozhodnete pro náš výrobek a oceníme i jakoukoliv zpětnou vazbu.
 
esocks-picto-UDRZITELNOST-2019-V1esocks-picto-SETRI-VODOU-2019-V1esocks-picto-PRAT-MENE-2019-V1esocks-picto-ZIVOTNOST-2019-V1esocks-picto-KONTROLA-ZAPACHU-2019-V1